450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

En Sevilen Gümüş Yüzük Modelleri

Tarih: 29.09.2022 16:03
En Sevilen Gümüş Yüzük Modelleri
Bu yazımızda sizlere gümüş yüzük modelleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi de özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk.
 
Yüzük, takı olarak insanlar tarafından çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Değişik metal malzemeler kullanılarak üretilen yüzük modelleri arasında, gümüş yüzük modelleri ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Gümüş yüzükleri ön plana çıkaran birçok yönü vardır. Parlak ve göz alıcı yapısının yanı sıra uzun ömürlüdür. Ve altın yüzüklere kıyasla maliyetlerinin daha düşük olması onları ayrıcalıklı kılmaktadır. Gümüş yüzüklerin de kendi içerisinde çok farklı modelleri mevcuttur. Bu modellerin her birinin kullanım amacı farklıdır. Ve yüzüğün hangi amaçla alındığı kadar, hangi kalitede olduğu da önem arz eden bir husustur.

Gümüş Yüzük Modelleri, gümüşün kalitesine bağlı olarak da çeşitlenmektedir. Çünkü kalitesiz gümüşten imal edilen yüzüklerde kararma ya da oksitlenme durumları ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için 925 ayar gümüşten yapılmış yüzükleri tercih etmek gereklidir. Kararma yaşanmaması için başvurulan yöntemlerden biri de rodium kaplama işlemidir. Bu işlemden geçirilmiş yüzükler, daha uzun ömürlüdür. Ayrıca gümüş yüzüklerin kullanımı sırasında da dikkat edilmesi gereken bir dizi husus mevcuttur. Doğru kullanıldıkları zaman gümüş yüzüklerin uzun yıllar boyunca korunmaları mümkündür.
 

Beştaş Yüzük Modeller

Beştaş gümüş yüzük modelleri daha çok nişan törenleri gibi özel günler için tercih edilen yüzük modellerindendir. Kimi zaman birbiriyle aynı ölçüdeki beş taşın yan yana sıralanması ile kimi zaman da ortadaki büyük ve yanlardaki ikişer taş daha küçük olacak şekilde yerleştirilmesiyle imal edilen bu yüzükler, zarif görünümleri dolayısıyla en çok tercih edilen gümüş yüzük modelleri arasında yer almaktadır. Beştaş gümüş yüzük fiyatları yüzükte kullanılan gümüşün ağırlığına ve taşların malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Uygun maliyetli olması nedeniyle zirkon taşı, beştaş yüzüklerde en sık tercih edilen taşlardandır. Bununla birlikte daha kaliteli ve nadir taşların kullanımı da söz konusudur. Beştaş yüzükler tek olarak satılabildiği gibi, set olarak da bulunmaktadır. Bu setler genellikle yüzük, küpe ve kolyeden oluşmaktadır.

Tektaş Yüzük Modelleri

Taşlı yüzük modelleri arasında gümüş tektaş yüzükler de ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Beştaş yüzükler ile aynı mantığa sahip olan bu yüzüklerde, yalnızca taş sayısı farklıdır. Ancak tek taşlı yüzüklerde genellikle taş boyutu daha büyüktür. Tektaş gümüş yüzüklerde de yaygın olarak zirkon taşından yararlanılmaktadır. Kadınların en sevdikleri ve en çok tercih ettikleri yüzük modelleri arasında yer alan 925 ayar tek taş gümüş yüzük çeşitlerinde 1. kalite olanlar tercih edilmelidir.

Baget Taşlı Yüzük Modelleri

Gümüş baget yüzük modelleri, tektaş yüzük modelleri ile büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Aralarındaki en büyük fark; tektaş yüzüklerde taşlar genellikle konik ya da yuvarlak biçimliyken, baget yüzüklerde kare ya da dikdörtgen biçimli olmasıdır. Ayrıca baget taşlı yüzüklerin taş boyutları, tektaş yüzüklerden daha büyüktür. Taş ağırlığının fazla olması dolayısıyla, taşlı gümüş yüzük modelleri arasında en pahalı olanı da baget taşlı yüzüklerdir.

Motifli Yüzükler

Türk kültürü motifler ve semboller açısından son derece zengindir. Binlerce yıllık tarihi geçmişi bulunan bu kültürün barındırdığı motifler ve semboller, gümüş yüzük modelleri üzerine de işlenmektedir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılan motifli yüzükler, bazen değerli taşlar kullanılarak zenginleştirilmekte; bazen de sadece gümüşün işlenmesi ile yapılmaktadır. Yoğun el işçiliği gerektiren motifli yüzükler, büyük bir estetik görünüm sunmaktadır. Osmanlı devlet arması, çift başlı kartal, hayat ağacı, hilal ve yıldız, Osmanlı tuğrası ve Fatma Ana eli gibi semboller bu yüzüklerde en çok kullanılan motiflerdendir.

Bu yazımızda sizlere gümüş yüzük modelleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...