450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Kaç Adet Tesbih Çeşidi Vardır?

Tarih: 20.01.2023 15:06
Kaç Adet Tesbih Çeşidi Vardır?
Gelin, hep birlikte farklı Tesbih Çeşitlerine ve tesbihlerin özelliklerine İpek Silver farkıyla göz atalım.

Tesbih Nedir?

Tesbih, hem kültürel hem de aksesuar seçeneği olarak kullanılan bir şeydir. Tabii ki tarihçesine baktığımızda tesbihin dünya çapında birçok kültürde, dua veya meditasyona yardımcı olmak için de kullanıldığını görebiliriz. Tesbih, belirli sayıda boncuğun bir arada, tek bir ipe dizilmesi ile meydana gelir. Böylece tesbih oluşmuş olur. Tabii son dönemde tesbih daha çok erkeklerin aksesuar gibi kullandığı bir ürüne dönüşmüştür. Bu tesbihler, cam, ahşap, plastik, kehribar veya değerli taştan yapılır. Bununla birlikte kordonu ise yumuşak pamuk ipliğindedir. Diğer yandan tesbihler oldukça fazla modelde ve renkte olabilir. Öyle ki uygun fiyatlı plastik modellerden, pahalı malzeme ve kaliteli işçilikle yapılanlara kadar piyasada çok çeşitli tesbih bulunmaktadır. Bunlar belirli çeşitlere ve taşlara göre ayrılmaktadır. Tabii renk ve büyüklük, doku ve taş seçimi bir tesbih için en önemli şeylerden biridir. Tesbihler genel olarak; kehribar, oltu taşı ya da doğal taş seçeneklerinden üretilir. Bunun yanında kimi zaman gümüş veya sedef tesbih seçenekleri de kullanılır. Bu tamamıyla kişinin tercihlerine göre değişmektedir. Ürünü incelemek ve satın almak için Linke tıklayabilirsiniz. 


Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Erkeklerin en çok kullandıkları tesbihlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu Tesbih Modelleri sizin nasıl bir tesbih tercih edebileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olmak için vardır. İpek Silver bünyesinde birden fazla tesbih modeline sahiptir. Bunlar; hayvansal tesbihler, Kuka tesbihler, Altın Tesbihler, Doğal Taş Tesbihler, Kehribar Tesbihler, Oltu Taşı Tesbihler, gümüş tesbihler olarak kategorilere ayrılmıştır. Sizler de isteğinize göre ya da hediye alacaksanız karşınızdaki kişinin zevkine göre bir tesbih çeşidi tercih edebilirsiniz. Ürünü incelemek ve satın almak için Linke tıklayabilirsiniz. 

Bilindiği üzere bazı ürünlerin ortak özellikleri vardır. Bunlar tesbihin değerini belirleyen şeylerden biridir. Genel olarak aksesuar olarak kullanılan tesbihlerin taşları oldukça önemlidir. Bu hem işçilik olarak hem de genel olarak elde daha hoş bir görüntüye neden olur. Bu yüzden eğer kendinize bir hediye almak isterseniz ya da karşınızdaki kişiye kendini değerli hissettirecek bir tesbih hediye ederseniz mutlaka kehribar, akik gibi değerli taşlara bakmalısınız. 
 

En İyi Tesbih Modeli Hangisi?

Erkeklerin günlük hayatları içerisinde sürekli olarak tesbih taşıdığını görmüşsünüz. Tesbih erkek dünyasında aslında bir moda haline geldi. Özellikle de taşı kaliteli olan ve maddi olarak da değeri yüksek olan tesbih modelleri erkekler arasında oldukça popüler. Bu noktada en merak edilen sorulardan biri de “En İyi Tesbih Hangisi?” sorusudur. Aslında bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Öncelikle tesbih seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi tesbihin yapımında kullanılan ürünlerdir. Genel olarak baktığımızda bu noktada kehribar tesbihler, gümüş ya da ağaç tesbihler en çok tercih edilen tesbihlerdir. Yine aynı şekilde altın ve Gümüş Tesbih Çeşitleri de en kaliteli tesbihler arasında yer almaktadır. Ürünü incelemek ve satın almak için Linke tıklayabilirsiniz. 
 

En Çok Satan Tesbih Çeşitleri İpek Silver’da!

Hem hediyelik hem de bireysel kullanım için tesbihi tercih edebilirsiniz. Genel olarak erkeklere hediye almak isteyen kişiler bu konuda zorluk çekmektedir. Bu noktada kaliteli bir tesbih almak isterler ve güvenilir markalara yönelirler. Sizler de bu konuda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız İpek Silver sizlere yardımcı olacaktır. İpek Silver sayesinde sizler de en güzel ve en kaliteli tesbihlere sahip olabilirsiniz. Eğer hediyelik olarak satın alacaksanız bu noktada alacağınız kişinin zevklerine göre bir tercihte bulunabilirsiniz. İpek Silver sahip olduğu tesbih çeşitleri ile sizlere en kaliteyi en uygun fiyata sunmaktadır. 

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...