450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Tarih: 11.04.2023 10:57
Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?
En merak edilen konulardan biri olan yüzük ölçüsü seçimi konusuna İpek Silver farkıyla bir göz atalım.

Yüzük Ölçüsü Ne Demek?

İnternet üzerinden alışveriş yapmak oldukça mantıklı bir hareket. Gerek kıyafet gerekse aksesuar alışverişinizde internet sayfalarını çok fazla tercih edebilirisiniz. Bu konuda en merak edilen şeylerden biri de yüzük ölçüleridir. Çünkü aksesuarlar konusunda kadınları bu konuda en çok parmağına olmayan yüzükler konusu zorlamaktadır. Çünkü yüzük ölçüsünü bilmeyen birçok kadın vardır. Bu yüzden de “Yüzük Ölçüsü Öğrenme” konusu oldukça önemlidir. Sizler de yüzük ölçünüzü öğrenerek internet üzerinden rahatlıkla alışveriş yapabilir ve herhangi bir mağduriyet yaşamazsınız. 
 

Yüzük Ölçüsü Nasıl Hesaplanır?

Yüzük Ölçüleri her firma için farklı olmaktadır. Bu yüzden de bu konuda detaylı bilgi için iyi bir araştırma yapmanız çok önemlidir. Herkesin bir yüzük ölçüsü vardır tıpkı ayakkabı numarası gibi size özel bir ölçüdür bu. Bu konuda bilmeniz gereken ilk şey standardı ya da ortalama bir yüzük ölçüsü yoktur. Yani hem kadın hem de erkekler için yüzük ölçüsü mutlaka bilinmesi gereken bir şeydir. Bunun için evde de bu konuyu bileceğiniz yöntemler vardır. Sizler de çok kısa sürede kolayca parmak ölçünüzü öğrenebilir ve hızlıca yüzük siparişlerinizi verebilirsiniz. 

Öncelikle satın almak istediğiniz yüzüğü hangi parmağınızda kullanacağınızı belirlemek ile işe başlamalısınız. Ardından eğer kullanmak istediğiniz parmağınızda daha önce kullandığınız herhangi bir yüzüğünüz var ise milimetre ölçüsü olan bir cetvel ile var olan yüzüğünüzü yatay bir şekilde düz bir zemine koyarak boydan boya yüzüğün iç çapını belirleyin. Bu aşamada cetvel üzerinden milimetreyi mutlaka takip etmelisiniz. Aksi halde ölçünüz yanlış çıkacaktır.

Diğer bir yöntem ise satın alacağınız yüzüğü takmak istediğiniz parmağınıza ait mevcut bir yüzüğünüz bulunmuyorsa elinize bir parça kâğıt alın. Ardından kâğıdı bir şerit biçiminde parmağınızı sararak kaplayın. Kaplanan noktayı işaretleyerek milimetre cetveli ile kâğıdın ölçüsünü belirleyin. Ölçmüş olduğunuz bu değer parmağınızın çevre uzunluğunu verecektir. Bu sayede yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Aşağıda milimetrik çap ölçümünüze göre yüzük ayar tablosunu bulabilirsiniz.  

Yüzük Ölçüsü Yüzükte Yazar mı?

Yüzük konusunda ölçü durumunu öğrenmek için kişiler evdeki var olan yüzüklerinin içine bakarlar. Aslında bu durum oldukça yanlıştır. Çünkü her firma için Yüzük Ölçüsü farklı olabilir. Bu yüzden yüzüğün içindeki kısma değil parmağınızı ölçtüğünüz detaya göre yüzük almak doğru olacaktır. 

                
                 Ürünü satın almak için Linke tıklayabilirsiniz.
 

Boy ve Kiloya Göre Yüzük Ölçüsü

Çoğu kişi yüzük ölçüsünün Boy ve Kiloya Göre Yüzük Ölçüsü olarak farklılaştığını düşünmektedir. Fakat bu bilginin geçerliliği yoktur. Çünkü parmak ölçüsü bu iki durum ile orantılı değildir. Bu yüzden de ideal bir ölçüm yöntemi değildir. Bu noktada yapmanız gereken parmağınızın ölçüsünü belirlemek ve ona göre yüzük siparişinizi vermek olmalıdır.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...