450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

En Çok Satan Gümüş Set Modelleri

Tarih: 29.09.2022 15:38
En Çok Satan Gümüş Set Modelleri
925 Ayar Gümüş Set Modellerimiz son derece zarif ve gösterişli olmasından dolayı kadınlar tarafından en çok tercih edilen takı çeşitlerimizdendir.
 
Takılar insanlık tarihinin en eski dönemlerinden itibaren hem erkekler hem de kadınlar tarafından estetik güzellik, statü belirtisi ve daha farklı nedenlerden dolayı kullanılmaktadır. Her dönemde, o devir için önemli kabul edilen madenlerden imal edilen takıların imalatında günümüzde en çok kullanılan madenlerden biri de gümüştür. Kolay işlenebilmesinin yanında, parlak ve zarif bir görünüme sahip olması gümüşün bu alandaki kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Gümüş takılar tek tek satılabildiği gibi, set halinde de bulmak mümkündür. Gümüş takı seti genellikle küpe, yüzük ve kolye olmak üzere üç parçadan oluşmaktadır. Bazı setlerde bileklik de mevcuttur. Günümüzde zarif gümüş takı setleri genellikle kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Takı setlerine duyulan ilginin artması, bu konuda ürün çeşitliliğinin yaşanmasını da beraberinde getirmiştir. Bu yüzden de gümüş takı konusunda model zenginliği vardır. Ancak takı seti alırken, gümüş kalitesinin yüksek olmasına dikkat edilmelidir. Uzun ömürlü olması için kaplama işleminden geçirilmiş olmasına da dikkat edilmelidir. Gümüş set fiyatları üretilen sette kullanılan gümüşün kalitesine, süsleme için kullanılan taşların cinsine ve işçilik yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Gümüş takım alırken 925 kalite ayarındaki ürünleri tercih etmek daha doğrudur. Ayrıca Gümüş Takımlar aşırı güneşe, suya ve kimyasal maddelere maruz kalmamalıdır.
 

Pırlanta Montürlü Gümüş Set Modelleriİlginizi Çekebilir: İpek Silver Pırlanta Montürlü Setler

Gümüş takı setleri arasında pırlanta montürlü setler ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Takı imalatında, taşın yerleştirildiği çerçeve montür olarak adlandırılmaktadır. Pırlanta montür ise takıda kullanılacak taşların pırlanta gibi yerleştirilmesini ifade etmektedir. Gümüş setlerde pırlanta montürü kullanılması, taşın daha göz alıcı görünmesine ve öne çıkmasına neden olmaktadır. Son derece zarif ve gösterişli olmasından dolayı kadınlar tarafından en çok tercih edilen gümüş takı seti modelidir.
 

Yonca Set Modelleri 

Gümüş takı setlerinin imalatında motiflerden sıklıkla yararlanılmaktadır. Çok eski çağlardan beri çeşitli toplumlarda farklı amaçlarla kullanılan yonca motifi de bu doğrultuda öne çıkan motiflerden biridir. Şans ve bolluk olarak anlamlandırılan yonca motifli kolyelerin imalatında topaz başta olmak üzere çeşitli renkli taşlar kullanılmaktadır. Özellikle pembe ve mavi renkli taşlar, yonca setlerde en uyumlu taşlardır.
 

Güllü Gümüş Takı Modelleri
 


 

Gümüş kolye ve küpe modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de gül motifli takılardır. Gül de tıpkı yonca motifi gibi çok eski çağlardan beri kullanılan motifler arasındadır. Genellikle aşkı çağrıştırmasından dolayı, gül motifli setler hediyelik olarak da tercih edilmektedir. Gül motifli gümüş takılarda genellikle hâkim olan renk kırmızıdır. Ayrıca çeşitli parlak taşlarla da bu setlerin etrafı işlenmekte ve daha zengin bir görünüm yaratılmaktadır. Özellikle açık ten rengine sahip olanlar için kırmızı renkli gül deseni küpe ve kolyeler büyük bir uyum sağlamaktadır. Kırımız dışında başka şık renkler de mevcuttur. Siz de sitemizde buşunan Gül Desenli Gümüş Takı çeşitleri arasından kendi setlerinizi oluşturabilirsiniz.
 

Gümüş Damla Set Modelleri 

Gümüş damla setler de kadın gümüş set modellerinden biridir. Su damlacığı biçiminde yüzük, kolye ve küpelerden oluşmaktadır. İsteğe bağlı olarak bileklik de eklenebilmektedir. Zirkon başta olmak üzere renkli ve değerli taşlar kullanılmaktadır. Bu taşların etrafı ise büyük ölçüde gümüş ile işlenmekte ve daha estetik bir hale getirilmektedir. Siyah, kırmızı ve pembe renkleri, damla setlerde en sık tercih edilen renklerdir. Göz alıcı yapısı dolayısıyla damla kolyelere olan talep son derece yüksektir. Ayrıca damla setlerin imalatında motiflerden de yararlanılmaktadır. Bu setlerin küpelerinde ve kolyelerinde, mitolojik olarak anlam ve önem taşıyan bazı figürlere yer verilmektedir. Bu da damla setlerin daha gösterişli ve estetik olmasını sağlamaktadır.

Bu yazımızda sizlere gümüş setler hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...