450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Sevgilinize Alabileceğiniz 5 Anlamlı Kolye Modeli

Tarih: 29.09.2022 14:42
Sevgilinize Alabileceğiniz 5 Anlamlı Kolye Modeli
Siz de özel günlerde değer verdiğiniz kişileri mutlu etmek için hediye konusuna kafanızı fazla yoruyorsanız bu yazımız tam size göre.

İnsanlar sevgilileri ile ilişkilerini güçlendirmek ya da özel günlerde onları mutlu etmek için onlara hediyeler almaktadır. Ancak sevgiliye alınacak hediyeler konusunda kolayca karar verebilmek oldukça zordur. Doğru hediye seçimi için öncelikle sevgilinin her yönünün tanınması gereklidir. Kolyeler, halen daha en sık başvurulan hediyelerdir. Özellikle gümüş ya da altın kullanılarak imal edilen kolyeler, kadınların ilgisini büyük ölçüde çekmektedir. Kolyeler, estetik değerlerinin yanı sıra taşımış oldukları anlam ile de önemlidir. Kolye üzerinde bulunan motifler ya da yazılar sevgililer için belirli anlamlar ifade etmekte ve bu sayede kolyenin manevi bir değer kazanmasını sağlamaktadır.

 

Kolye modelleri

Altın ya da Gümüş kolye modelleri hediyelik olarak son derece iyi bir seçimdir. Ancak kolye alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında kolye alınacak kuyumcunun ya da online mağazanın güvenilir olması gelmektedir. Özellikle sahte gümüş ve altın üretiminin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte bu durumun önemi artmıştır. Bununla birlikte hem altın hem de gümüş kolye alırken ayarına dikkat etmek gereklidir. Gümüşlerde 925 ayar gümüş, altınlarda ise 14 ayar altın daha sık kullanılır.

 

Kar Tanesi Motifli Kolye Modeli

Kar tanesi gümüş kolye sevgiliye alınabilecek kolye modelleri arasında en çok tercih edilen ürünlerdendir. Kar taneleri temizliği ve saflığı ifade etmektedir. Her bir kar tanesinin deseni birbirinden farklıdır. Bu sebeple “sen benim için ayrısın” mesajını da içerir. Farklı modeliyle beğenilmesi kaçınılmazdır. Kolyede sembolün yer alması da sevgilinin bu anlamlar ile bütünleşmesi anlamına gelmektedir.

Bazı zamanlarda kar tanesi motifli kolyelerin çeşitli taşlar ile süslenmesi de mümkündür. Kar tanesi altın kolye modelleri de iyi bir alternatiftir. Ancak kar tanelerinin renginin beyaz olması, gümüşün bu kolye modeli için daha uygun olduğunu göstermektedir.

BONUS: İsmi Berfu veya Berf olan bir sevgiliniz varsa bu hediye onun için çok iyi bir seçenektir. Çünkü isminin anlamı kar tanesidir. Özel ve oldukça bir hediye olacağı kesindir.
 

Sonsuzluk Kalp Kolye Modeli

Sonsuzluk işaretli kolye de sevgiliye için en uygun kolye modellerindendir. 8 rakamının yatık haline benzerlik gösteren sonsuzluk sembolünün yer aldığı bu kolyeler, sevgili ile bir ömür birliktelik gibi bir anlam barındırmaktadır. Bu kolye modelinin kalp ile süslenmesi ise kalplerin sonsuza kadar bir arada kalmasına işaret etmektedir. Sonsuzluk desenli kolyeler, kadınlar tarafından büyük ilgi görmektedir.

Şans Yoncası Kolye Modeli

4 yapraklı yonca, tarih boyunca farklı kavimler tarafından çeşitli anlamlar ile kullanılmıştır. Ancak bu anlamların tamamı olumludur. Dört yapraklı yonca bulanın şansının döneceğine ya da şanslı olacağına dair bir inanış söz konusudur. Yonca kolye modelleri şans getirmesi için sevgiliye hediye edilmektedir. Yonca kolyeler için genellikle yoncanın kendi olan yeşil tercih edilmektedir. Ancak beyaz ve pembe renklerinin de bu kolyelerde kullanıldığını görmek mümkündür.

Sizlere şans getirsin diye İpek Silver ailesi olarak tüm modellerimize yonca desenini işledik…
 

"Kalbin Benim" Kolye Modeli

Kadınların en sevdikleri kolye modelleri arasında kalbim benimle kolye modelleri özel bir yer tutmaktadır. Kalbin benimle kolyelerin oldukça farklı modelleri bulunmaktadır. Kalbin iki parça halinde birleştirildiği ve her iki kısımda da isim yazılı olan modeller daha yaygındır. Kalbin benim kolyeleri de sonsuzluk kolyeleri ile benzer bir anlam taşımaktadır. Sevgili ile kalbin ömür boyunca birlikte kalmasına yönelik bir temennidir.

 

Gül Kolye Modeli

Çiçeklerin en güzellerinden kabul edilen gül, kadınlara hediye edilecek kolye modelleri içerisinde de ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Gül kolye gümüş modelleri, kırmızı ya da pembe taşlarla süslenerek gerçek gül ile büyük benzerlik yakalaması sağlanmaktadır. Kadınların en sevdikleri kolye modellerinden olan gül kolyeler, gülün taşıdığı anlam dolayısıyla sevgiye ve aşka işaret etmektedir.

Bu yazımızda sizlere sevgilinize alabileceğiniz kolye modelleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Sizin için özel olan günlerde ve değer verdiğiniz kişilere hediye alırken hediye konusunda kafanızın karıştığını biliyoruz. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...