450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

En Sevilen Takı Modelleri

Tarih: 29.09.2022 16:19
En Sevilen Takı Modelleri
Kimi zaman bir bağlılığı ifade etme, kimi zaman da aksesuar olma özellikleri ile öne çıkan takıların imalatında gümüşten yararlanılmaktadır.
 

Takılar, insanlar tarafından çok eski dönemlerden beri kullanılan aksesuarlardır. Tarihin farklı dönemlerinde, o dönem için değerli kabul edilen metaller kullanılarak üretilmiş takılara rastlamak mümkündür. Bu durum günümüzde de devam etmektedir. Özellikle gümüş takı modelleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Gümüş işlemeciliğinin önemli merkezlerinden biri olan Türkiye’de üretilen takılar, dünyanın çeşitli bölgelerinde de talep görmektedir.

Altın Kolye

İlginizi Çekebilir: İpek Silver Altın Kolye Modelleri

Altın kolyeler, şıklığı kadar kalitesiyle de ön plana çıkmaktadırlar. İnce ve zahmetli işçilik gerektiren altın kolyeler oldukça değerlidir. İstenilen duruma göre tasarım yapılan bu kolyeler, çok sık olarak sade olarak da kullanılmaktadır. Kişiye özel tasarımlar ve motiflerle de hoş bir görünüme sahip olmaktadırlar. Özellikle soğuk alt tonlu ten rengine sahip olan kadınlara çok yakıştığı görülüyor. Gümüş kolyelerde olan kararma sorunları altın kolyelerde yaşanmamaktadır. Diğer bir yandan pahalılığı yönünden gümüş kolyelere göre talebi düşük olsa da, altın kolye severler de oldukça çoktur.

Gümüş Kolye​​​​​

İlginizi Çekebilir: İpek Silver Gümüş Kolye Modelleri

Gümüş kullanılarak imal edilen takılar arasında kolyelerin önemli bir yeri vardır. Kimi durumlarda yalnızca gümüş kullanılarak üretilen, kimi zamanlarda ise değerli taşlarla birlikte süslenerek kullanılan gümüş kolye modelleri, cazibeli görünüşleri ile tercih edilmektedir. Gümüş kolyelerin de farklı türleri mevcuttur. Özellikle Türk kültüründe önemli yer edinmiş bazı motifler, kolyelerde sıkça kullanılmaktadır. Hayat ağacıkar tanesisonsuzluk işareti, kelebek, bozkurt ve nazar boncuğu motiflerine gümüş takılarda rastlamak mümkündür. Bununla birlikte kişiye özel kolye tasarımı yaptırabilme olanağı da vardır. Kişiye özel kolyeler, genellikle isim ya da ismin baş harfinden oluşmaktadır. Alınacak kolyenin uzun süre kullanılabilmesi için, kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. 925 ayar gümüş kolye ürünleri, bu doğrultuda en kaliteli kolyelerdir. Uygun şartlar altında kullanıldığında kararma yapmayan ve uzun süre kullanılabilen bu kolyeler hem kullanım hem de hediyelik için tercih edilmektedir.

Gümüş Bileklik

Bileklikler, her yaştan kadın ve erkeğin ilgi duyduğu takı modellerindendir. Birbirinden şık bilekliklerin imalatında da gümüş kullanımı oldukça yaygındır. Kolyelerde olduğu gibi; saf gümüş bilekliklerin yanı sıra farklı değerli taşlarla bir araya getirilerek daha estetik bir görünüm oluşturulan bileklikler de mevcuttur. Gümüş bileklik modelleri, kolyelere göre daha sade bir yapıdadır. Bilekliklerde kaba ya da belirgin motifler yerine, ince işçilik ile yapılan süslemeler tercih edilmektedir. Bununla birlikte isteğe bağlı olarak isimli ya da ismin baş harfinin yer aldığı bileklik modellerinin imal edilmesi de mümkündür. Bileklik alırken de gümüşün kalitesine dikkat edilmelidir.

Bileklikler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ”En Çok Satan Bileklik Modelleri” yazımızı okuyup, web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gümüş Küpe​​​​​​

İlginizi Çekebilir: İpek Silver Gümüş Küpe Modelleri

Gümüş küpe kadınların en sevdiği takılar arasındadır. Çok farklı modellerde imal edilen gümüş küpelerin kullanımı oldukça yaygındır. Altına göre daha hafif ve estetik bir görünüme sahip olması, parlak yapısı ve yapısal özellikleri, küpe tercihlerinde gümüşü ön plana çıkarmaktadır. Özellikle gümüş halka küpe modelleri, büyük ilgi görmektedir. Bununla birlikte zarif ve daha küçük boyutlu küpe modellerine rastlamak da mümkündür. Küpe modellerinde de sadelik daha ağır basmaktadır. Abartılı süslemelerle farklı motifleri küpelerde görsek de bu duruma az rastlanmaktadır. Ayrıca gümüş küpeler, kadınların yüksek memnuniyet duydukları hediye türleri arasınadır.

Gümüş Yüzük​​​​​​

İlginizi Çekebilir: İpek Silver Gümüş Yüzük Modelleri

Kimi zaman bir bağlılığı ifade etme, kimi zaman da aksesuar olma özellikleri ile öne çıkan yüzüklerin imalatında da gümüşten yararlanılmaktadır. Kullanım amacına bağlı olarak, gümüş yüzük modelleri büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Bağlılık ifade etmek amacıyla tercih edilen yüzükler, genellikle gümüş yüzük alyans olarak adlandırılmaktadır. Sade bir halka biçiminde olan ve genellikle iç ya da dış kısmında isim bulunan bu yüzükler hem kadınların hem de erkeklerin ilgisini çekmektedir. Aksesuar olarak kullanılan yüzüklerde ise süsleme ve motifler daha fazladır. Çoğu zaman değerli taşlarla birlikte kullanılan gümüş yüzükler, hediyelik takılar arasında en sık tercih edilenlerdendir.

Gümüş Modeller Neden Daha Fazla Tercih Ediliyor?

İster hediyelik ister kullanımlık olsun, takı seçiminde gümüş daima daha büyük paya sahiptir. Bu durumun başlıca bazı nedenleri vardır. Öncelikle gümüş takılar, altından imal edilen takılarla kıyaslandıklarında çok daha düşük maliyetlidir. Biraz araştırma yapıldığı zaman, her bütçeye uygun gümüş takı bulabilme olanağı vardır. Bununla birlikte altının sarı rengini ağır bulanların sayısı da fazladır. Farklı yöntemler kullanılarak beyazlatılabilen ve daha göz alıcı bir görünüme sahip olan gümüş, bu yönüyle de öne çıkmaktadır. Ayrıca gümüşün insan sağlığı üzerinde de büyük faydaları vardır. Radyasyona karşı vücudun direncini arttıran ve kullananın vücudundaki negatif enerjiyi atmaya yarayan gümüş, halk arasında bu özelliklerinin yaygın olarak bilinmesinden dolayı da yaygındır. Üstelik gümüş bazı hastalıkların tedavisinde antibiyotik olarak da kullanılmaktadır. Avrupa’da 14.yüzyılda ortaya çıkan veba salgını esnasında gümüşü küçük partiküllere ayırarak damalarına enjekte eden çingenelerin, bu salgından etkilenmediği bilinmektedir.

Bonus: 925 Ayar Gümüş Setler

Gümüş takıları takmaktan hoşlanan hem de onları takım halinde kullanmayı sevenlerden misiniz? Cevap evet ise süper bir haberimiz var. 2022-23 sezonu için en moda ve şık gümüş setlerimizi hemen inceleyip sipariş verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İpek Silver 2022-23 Sezonu Gümüş Set Modelleri

Bu yazımızda sizlere takı modelleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. İstediğiniz motifi yaptırabilirsiniz veya ürününüzü tamamen kişiselleştirebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...