450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

En Çok Satan Bileklik Modelleri

Tarih: 29.09.2022 16:20
En Çok Satan Bileklik Modelleri
Estetik bir görünüm sağlayan bilekliklerin imal edilmesi için günümüzde en çok kullanılan metaller arasında gümüş ve altın ayrıcalıklı bir yere sahiptir.
 
Bileklikler, insanların çok eski çağlardan beri kullandıkları takı türleri arasında yer almaktadır. Estetik bir görünüm sağlayan bilekliklerin imal edilmesi için günümüzde en çok kullanılan metaller arasında gümüş ve altın ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Her ikisinin de kendine göre farklı artıları ve eksileri bulunan bu iki maddenin işlenmesi ile ortaya çıkan bileklik modelleri oldukça çeşitlidir. Hem erkek bileklik modellerinde hem de kadınlar için imal edilen bilekliklerde, Türk kültürü ile bütün haline gelmiş bazı motiflere yer verilmektedir.
 

Gümüş Bileklikler

Gümüş bileklikler, sağladığı şık görünüm ile kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Üzerinde farklı desenlerin ve motiflerin yer aldığı modellerin yanı sıra; düz zincir ya da kemer biçiminde olan gümüş bileklikler de mevcuttur. Gümüş işlemeciliği konusunda dünyanın önemli merkezlerinden biri olan Türkiye’de üretilen gümüş kolyeler, dünyanın farklı ülkelerine de ihraç edilmektedir. Ancak gümüş bileklik tercih edileceği zaman, gümüşün farklı kalite aralıklarına sahip olduğu unutulmamalıdır. Düşük kaliteli gümüşten imal edilen kolyeler, kısa kullanım ömrüne sahiptir. Özellikle olumsuz şartlar altında, kalitesiz gümüşlerin kararması söz konusudur. Bu yüzden de 925 ayar gümüşten imal edilen bilekliklerin tercih edilmesi daha yerinde olacaktır.
 

Yonca Bileklikler

Yonca ya da dört yapraklı yonca, insanlara antik çağlardan miras kalan bir semboldür. Hristiyanlık inanışında, Havva’nın cennetten dünyaya gönderildiği esnada elinde bu bitkinin olduğuna dair bazı kısımlar vardır. Bununla birlikte Antik Roma ve Yunan dönemlerinde de krallar tarafından bu sembole büyük önem verilmiştir. Türk kültüründe de zaman zaman dört yapraklı ya da üç yapraklı yoncaya rastlanmıştır. Tarihi bir değere sahip olan yonca, yonca bileklik modelleri ile şimdi de yaşatılmaktadır. İnsanlar tarafından iyi şans getirdiğine ve kötü ruhları uzaklaştırdığına inanılan yonca motifinin kullanıldığı bileklikler, gümüş bileklik kadın modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Ayrıca hediyelik bileklik modelleri arasında da ayrıcalıklı bir yere sahiptir.
 

Yaşam Çiçeği Bileklikler

İnsanların çok eski çağlardan beri kullandıkları motiflerden biri de yaşam çiçeğidir. Özellikle Tanrı inancının bulunduğu toplumlarda bu motife sıklıkla rastlanmaktadır. Yaşam çiçeği, esasında bir çiçek türü değildir. Gerçeklikte de bu çiçeğin bir karşılığı yoktur. Ancak bir çiçeğe benzetilerek tasarlandığı için bu isimle anılmaktadır. Evrenin ve yaşamın bir düzen içerisinde olduğunu ve bu düzenin bir sahibi olduğunu ifade eden yaşam çiçeği, yaşam çiçeği bileklik modelleri ile günümüzde de kullanılmaktadır. Daha çok kadınlar tarafından kullanılan bilekliklerde yer alan yaşam çiçeği, bereket ve bolluk gibi bazı anlamlara da sahiptir.
 

Kişiye Özel İsimli Bileklikler

Altın ve gümüş işlemeciliği hususunda Türk ustaların sahip olduğu yetenek, çok farklı bileklik modellerinin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Bununla birlikte, var olan modellerin ötesinde, kişiye özel bileklik yaptırabilme olanağı da bulunmaktadır. İsimli bileklik olarak da adlandırılan bu bileklikler, genellikle hediyelik olarak tercih edilmektedir. İsimli bilekliklerde tam isim ya da ismin baş harfleri yer almaktadır. Daha kolay işlenebilmesi nedeni ile isimli bileklikler genellikle gümüşten imal edilmektedir. Ancak alınacak bilekliğin uzun ömürlü olabilmesi açısından kalitesinde dikkat edilmesi gereklidir. Gümüş, farklı kalite aralıklarına sahip olan bir metaldir. Düşük kaliteli gümüşler, kısa sürede kararma yapabilmektedir. 925 ayar gümüş, en üst kaliteyi temsil etmektedir. Gümüşün kalitesinin yanı sıra doğru kullanımı da uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Aşırı nemli tenlerde, sıcak havalarda ya da kimyasallarla temas edecek biçimde kullanımlar, gümüşün kararmasını hızlandırmaktadır.

Bu yazımızda sizlere bileklik modelleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. İstediğiniz motifi yaptırabilirsiniz veya ürününüzü tamamen kişiselleştirebilirsiniz. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...