450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

2022 Sezonu İçin En Beğenilen Kolye Modelleri

Tarih: 29.09.2022 16:23
2022 Sezonu İçin En Beğenilen Kolye Modelleri
Bu yazımızda İpek Silver farkıyla sizlere hediye seçimlerinizde yardımcı olup öneriler vermeye çalıştık.
 
Kolyeler, özel günler denince ilk akla gelen hediyedir. Karşı tarafın kendini değerli hissetmesi istenildiği durumlarda, hediyelik olarak en çok tercih edilen ürünlerdir. Özellikle kadınlara alınan hediyeler içerisinde kolyelerin ayrıcalıklı bir yeri bulunmaktadır. Genellikle altın ve gümüşten imal edilen kolye modellerinin seçimi yapılırken, özenli davranmak gereklidir. Zira hediye alınacak kişi ile kolyenin uyumlu olması önemli bir husustur. Altın ve gümüş kolye modellerinin de hediye tercihlerinde zirveyi bırakmadığı da yadsınamaz bir konudur.
 

İlginizi Çekebilir: Kişiye Özel El Yazılı Kolyeler

Gümüş Kolye

Gümüş kolye sahip olduğu estetik görünüm nedeni ile hediyelik kolyeler arasında en yaygın olanıdır. Sevgililer günü, doğum günü ya da evlilik yıl dönümü gibi her yıl tekrar eden önemli günler için gümüş kolyelere olan talep oldukça fazladır. 925 ayar gümüş kolye ürünleri, uzun ömürlü ve kaliteli olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Gümüş kolye satın alırken dikkat edilmesi gereken hususların başında, kolyenin imal edildiği gümüşün kalitesi gelmektedir. Düşük ayarlı gümüşten imal edilen kolyeler, kaçınılmaz olarak kısa sürede kararma sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır.

Gümüş Kolye Modelleri

İlginizi Çekebilir: 2022 Sezonu Gümüş Kolye Modelleri

Günümüzde online alışveriş seçeneğinin bizlere sunduğu kolaylıklarla birlikte, yüzlerce farklı kolye modeline erişebilmek mümkün hale gelmiştir. Hediye olarak gümüş kolye tercih etmek isteyenler için oldukça fazla model seçeneği bulunmaktadır. Örneğin yaşam çiçeği kolye modeli hem kadınlar tarafından beğenilen hem de hediyelik olarak en çok tercih edilen gümüş ürünlerinden biridir. Antik çağlardan kalma bu figür, zarafeti ile ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte yusufçuk kolye modelleri de çok satılanlar listelerinde yer almaktadır. Ayrıca hayat ağacı kolye modellerini de bu listeye eklemek mümkündür. Türk milletinin çok eski dönemlerden beri kullandığı bu sembol, gümüş kolyelerde göz alıcı bir görünüm sunmaktadır.

Altın Kolye

Altın, insanların en eski çağlardan beri kullandığı cevherlerden biridir. Kullanılmaya başladığı ilk dönemlerden itibaren takı ve süs eşyalarının imalatında önemli bir yer tutan altın, günümüzde de pek çok takının yanında kolye imalatında da kullanılmaktadır. Altın kolye fiyatının yüksek olması nedeniyle, gümüş kolyelere nadiren daha az tercih edilmektedir. Ancak değer bakımından sahip olduğu üstünlük, bu açığı büyük ölçüde kapatmaktadır. Altın kolyeler için de altının ayarı göz önünde bulundurulmalıdır. Daha kaliteli ve değerli bir kolye hediye etmek isteyenler, yüksek ayarlı altına yönelmelidir.

Altın Kolye Modelleri

İlginizi Çekebilir: 2022 Sezonu Altın Kolye Modelleri

Sevdikleri için hediyelik kolye almak isteyenler açısından altın kolye modelleri de oldukça fazladır. Ancak altın kolyeler, gümüş kolyelerde olduğu gibi motiflerle değil; el işçiliği ile süslenmektedir. Bu da zaten değerli olan altın kolyelerin, daha değerli hale gelmesine neden olmaktadır. Altından imal edilen kolyeler içerisinde harfli kolye modelleri sıkça tercih edilmektedir. Buna ek olarak isimli kolye modelleri de sadelikleri ve yüksek hatırlatıcı güçleri ile kadınlar tarafından en çok beğenilen modellerdendir.

En Beğenilen Kolye Modelleri

Kolyeler hem kadınlar tarafından hem de erkekler tarafından en beğenilen hediyelik ürünlerdendir. Zamana göre kolye modellerinde beğeni değerleri değişiklik gösterse de bazı modeller her devirde ilgi görmektedir. Kelebek kolye modelleri, kadınlar açısından neredeyse her dönemde değerli kabul edilen ve beğeni gören modellerdendir. Erkekler için ise hilal, sancak ya da arma taşıyan kolyeler ve harfli kolye modelleri daha cazip kabul edilmektedir.

Altın Kolye mi? Gümüş Kolye mi?

Kolye alırken altın mı yoksa gümüş mü ikileminde kalanların, karar verirken dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Ten alt tonu olarak belirtilen sıcak ton ve soğuk ton bu konuda öne çıkmaktadır. Hediyenizin, alacağınız kişinin ten rengi ile uyum sağlayabilmesi açısından bu nokta önemlidir. Soğuk alt tene sahip olan bireyler için, pembe alt tonlu tanımı da kullanılmaktadır. Bu ten rengine sahip olanlar için altın kolye daha doğru bir seçimdir. Sıcak ten ise, cilt altı pigmentleri sarı olan bireyler için kullanılmaktadır. Sarı ten olarak da adlandırılan sıcak alt tonlu ten rengine sahip olanlarda ise gümüş kolye daha uyumlu bir görünüm sunmaktadır. Gümüş mü yoksa altın mı sevdiği de dikkate değer bir konudur. Hediye alacağınız kişinin zevki çok önemlidir. Doğru hediye tercihi için karşınızdaki kişinin zevklerini öğrenmenizde fayda vardır.

Bu yazımızda sizlere hediye seçimlerinizde yardımcı olup öneri vermeye çalıştık. Sevdiklerinize değerli ve şık hediyeler almak istiyorsanız doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...