450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Trend Erkek Yüzük Modelleri

Tarih: 29.09.2022 14:38
Trend Erkek Yüzük Modelleri
Sembol ve motiflerin yer aldığı Erkek Yüzük Modelleri, daha çok tarihin farklı dönemlerine gönderme yapmaktadır. Detaylar yazımızda...

Yüzükler, erkek kombinlerinin vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Eski çağlardan beri erkekler tarafından kullanılan yüzükler, sağlamış oldukları estetik görünümün yanı sıra bazı anlamlar da barındırmaktadır. Özellikle yüzük üzerinde yer alan motifler ve semboller, çevreye bazı mesajların verilmesini sağlamaktadır. İslam dininde ve Türk kültüründe erkeklerin altın kullanması doğru kabul edilmediği için, erkek yüzükleri genellikle gümüşten imal edilmektedir. Erkek gümüş yüzük modelleri, son derece şık bir görünüm sağlamaktadır. Bu şıklığı artırmak için çeşitli değerli taşlardan yararlanılması da yaygın olan bir durumdur. Özellikle oniks, Oltu taşı, zirkon, akik ve firuze gibi taşlar erkek yüzüklerinde tercih edilmektedir.

Erkek gümüş yüzük modelleri farklı kalite ayarlarındaki gümüşlerden üretilebilmektedir. Ancak alınan yüzüğün uzun yıllar kullanılabilmesi ve görünümünden herhangi bir şey kaybetmemesi için yüzük seçiminde bazı hususlara dikkat edilmelidir. Alınacak yüzüğün imalatında kullanılan gümüşün kalitesi, bu noktada ilk sırada yer almaktadır. Düşük kaliteli gümüş kullanılan yüzüklerin kullanım ömrü kısadır. Alınacak yüzüğün 925 ayar olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca internet üzerinden, görmeden yapılacak alışverişlerde de güvenilir firmaların seçilmesi gereklidir.

Gümüş Erkek Yüzük Modelleri

Erkeklerin kombinlerini tamamlamaları için bahsedilenlerden daha fazla gümüş yüzük seçeneği bulunmaktadır. Erkek gümüş yüzük modelleri erkeklerin gereksinimlerini karşılamak amacıyla her geçen gün çeşitlenmektedir. Özellikle yüzük kullanımına olan talebin artması, bu konudaki çeşitliliği de beraberinde getirmektedir. Erkek gümüş yüzük fiyatları üzerinde belirleyici olan çok sayıda etken bulunmaktadır. Yüzükte kullanılan gümüşün kalitesi ile ağırlığı bunların başında gelmektedir. 925 ayar yüzükler, maliyet açısından daha pahalı olsa da uzun ömürlü olmalarıyla bu durumu telafi etmektedir. Gümüş yüzüğü daha zarif hale getirmek için kullanılan taşların türü ile ağırlıkları da fiyatlar üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Son olarak da yüzükte kullanılan işçilikten söz etmek mümkündür.

Oniks Taşlı Tuğra Motifli Erkek Yüzük Modelleri

Oniks ya da topraklama taşı, bireylerin vücutlarındaki elektriğin atılmasına ve pozitif enerji birikimine yol açmaktadır. İnsanlar tarafından yüzlerce yıldır kullanılan taşlardan biri olan oniks, günümüzde de erkek yüzüklerinde en sık kullanılan taşlardan biridir. Oniks taşının yanı sıra bu yüzüklerde yaygın olarak kullanılan bazı semboller de mevcuttur. Osmanlı Tuğrası, erkek yüzüklerinde en çok görülen sembollerden biridir. Osmanlı tuğralı yüzük oniks taşı ile birlikte tasarlandığında, son derece göz alıcı ve etkileyici yüzük modelleri ortaya çıkmaktadır.

Oniks Taşlı Kılıç Motifli Erkek Yüzük Modelleri

Kılıç modelleri de erkek gümüş yüzüklerde sıkça yer verilen semboller arasındadır. Özellikle Hz. Ali ile ilişkilendirilen Zülfikar kılıcı, erkek takılarının vazgeçilmez motiflerindendir. Kılıçlı yüzük gücü temsil etmesi ve estetik bir görünüm sunması ile erkeklerin büyük beğenisine sahiptir. Kılıçlı yüzüklerde de oniks taşı ile süslemeler yapılabilmektedir.

Gümüş Modern Tasarım Erkek Yüzük Modelleri

Sembol ve motiflerin yer aldığı erkek yüzükleri, daha çok tarihin farklı dönemlerine gönderme yapmaktadır. Ancak tarihten daha çok, bugünü yüzüğünde taşımak isteyenler için tasarlanmış modern yüzükler de mevcuttur. Kaplan gözü yüzük modelini bu sınıfa dahil edebilmek mümkündür. Ayrıca daha modern çizgilerin kullanıldığı ya da yeni dünyayı temsil eden sembollerin yer aldığı çok sayıda yüzük bulabilme olanağı da vardır. Bunların dışında dizi ve filmlerde kullanılan yüzükler de gümüşten yeniden tasarlanmakta ve hayranlarına sunulmaktadır. Özellikle izleyici kitlesi geniş olan filmlerde kullanılan yüzükler, son yıllarda büyük bir talep görmektedir.

Bu yazımızda sizlere en kısa erkek yüzükleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...