450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Gümüşün Faydaları Nelerdir?

Tarih: 17.10.2022 10:52
Gümüşün Faydaları Nelerdir?
Gümüş Takıların Faydalarına İpek Silver farkıyla daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Gümüş Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde en çok tercih edilen takı materyallerinden biri de gümüş olmakta. Öyle ki hediyelik eşyalardan, takılara, aksesuardan ev eşyasına kadar hayatımızın birçok yerinde gümüşe yer vermekteyiz.  Hayatımızda bu kadar yer edinen gümüşün sadece görsel olarak değil hastalıklara karşı da birçok faydası bulunmakta. Aslına bakarsanız gümüş madeninin en bilinen özelliklerinden birisi de vücutta biriken kötü enerjiyi vücudun dışına atmak ve bu sayede huzur ve rahatlamayı getirmek. Bu yüzden gümüşe sadece takı olarak değil aynı zamanda Gümüşün İyileştirici Etkisi olarak da bakmak gerekmektedir. Eğer sizler de sadece görsel değil aynı zamanda gümüşün iyileştirici özelleri için gümüş madenine yer vermek istiyorsanız gelin hep birlikte gümüşün diğer özelliklerine bakalım. 
 

Gümüşün Diğer Özellikleri Nelerdir?

Gümüş hayatımızda oldukça fazla yerde gördüğümüz bir materyal. Bu yüzden de sadece takı olarak bakmak yanlış. Aynı zamanda Gümüşün Faydaları da saymakla bitmez. Gümüş, rahatlama ve kötü enerji konusunda çok başarılı. Bu yüzden eğer böyle bir sorununuz varsa mutlaka evinizde ya da üzerinizde gümüş birçok öge bulundurmalısınız. Diğer yandan gümüş takılar kan dolaşımını artıran bir etkiye sahip. Bu sayede daha rahat ve daha zinde hissetmenizi sağlar. Hatta bu yararı nedeni ile her çağda ve dönemde oldukça fazla kullanılmış bir maden. Özellikle de Romalılar döneminde çok popüler olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Çünkü Romalılar hasta tedavisinde ve yaralarda gümüş madenini kullanan ve bu sayede tedavi konusunda oldukça ileriye giden bir toplum olarak biliniyor. Bu yüzden gümüşe sadece aksesuar olarak bakmanın çok yanlış olduğunu rahatça söyleyebiliyoruz.
 

Gümüşün Antimikrobiyal Etkisi

Gümüşün faydaları içinde Gümüşün Antimikrobiyal Etkisi de önemli bir detay. Tarihi bilgilerde, kolloidal gümüş adı verilen bir sıvı madde bulunmaktadır.  Bu sıvı madde antibiyotik olarak yaygın şekilde kullanılmıştır. Diğer yandan gümüş metal yaprakların sargı bezi olarak kullanıldığı da birçok bulguyla ispatlanmıştır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kolloidal gümüş maddesi aslında birçok patojen ile mücadele eden doğal bir antibiyotiktir. Hiçbir alerjik reaksiyona tepki vermediği için de kötü herhangi bir sonucu yoktur. Bu gümüş sıvısı aynı zamanda mantar, virüs, bakteri ve parazitlerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Bu yüzden böyle hastalıklara sahip kişilerin gümüşten yararlanmaları gerekmektedir. 
 

Radyasyona Karşı Gümüş

Günümüzde teknolojinin getirdiği diğer olumsuz şeylerden biri de radyasyon. Burada da devreye giren gümüş madeni radyasyona karşı da çok etkilidir. Eğer evinizde ya da çalıştığınız yerde çok fazla radyasyona maruz kaldığınızı düşünüyorsanız hayatınızda gümüşe bol bol yer vermelisiniz. İster takı isterseniz de Aksesuar Olarak Gümüş tercih edebilir ve kendinizi radyasyona karşı koruyabilirsiniz. 
 

Stres Önleyici Olarak Gümüş

Hayatımızda bizi en çok etkileyen şeylerden biri de stres. Stres sayesinde daha büyük hastalıklara davetye çıkarabilir ya da mental sağlık problemleri ile uğraşabiliriz. Bu yüzden de sağlık konusunda en çok dikkat ettiğimiz şeylerin başında stressiz yaşam gelmektedir. Bu yüzden stresimizi azaltacak şeylere oldukça önem veririz. Bu konudaki yardımcılarımızdan biri ise gümüştür. Gümüş bilindiği üzere en fazla iletkenliğe sahip materyallerden biri. Bu sayede de vücudumuzdaki elektriklenme önleniyor ve stresin vücudunuzdan dışarı itilerek kan dolaşımınızın hızlanması sağlanıyor. Bu da stres seviyemizin kontrol altında olmasını sağlıyor. Diğer yandan stresli kişiler için en çok önerilen şey ise Gümüş Yüzükler. Özellikle de sağ parmakta kalbimize direkt giden bir damar bulunduğu için uzmanlar bu parmağa gümüş yüzük takmayı öneriyorlar. Bu sayede kalp ritminizde düzenlenmiş oluyor ve stres seviyeniz azalıyor. Yine aynı şekilde bu sayede kan akışı düzenli bir hale geliyor ve vücudun dirençli olması sağlanıyor. Eğer sizler de stres ile başa çıkmak istiyorsanız gümüş yüzük takabilirsiniz. Böylelikle hem şık görünüm kazanır hem de stresten uzak durmuş olursunuz. Gümüş konusunda güvenilir markamız ise İpek Silver. İpek Silver sizlere farklı seçenekli birçok gümüş takı seçeneği sunmaktadır. İster kolye isterseniz de yüzükler arasından size en çok hitap eden modelleri seçebilir ve gümüşün faydalarını ve etkisini vücudunuzda hissedebilirsiniz. 

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...