450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Erkek Gümüş Yüzük Modelleri

Tarih: 29.09.2022 13:41
Erkek Gümüş Yüzük Modelleri
Erkeklerin takmaktan en çok keyif aldığı gümüş takı şüphesiz Gümüş yüzüklerdir. Biz de Erkek Gümüş Yüzüklere İpek Silver farkıyla daha yakından bakıyoruz.

İpek Silver Erkek Gümüş Yüzük Modelleri

Erkek takısı denilince aklımıza gelen ilk ve en çok tercih edilen tür elbette gümüş yüzüktür. Gümüş yüzükler, erkek kombinlerinin vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Yeni sezon erkek gümüş yüzüklerimizle birlikte her zevke hitap eden farklı gümüş yüzük modellerimiz bulunmaktadır. 


 
 

Gümüş erkek yüzüklerimiz, 925 ayar gümüşten üretilmiştir.  Erkek gümüş yüzük modelleri, yapılan kombinlerde son derece şık bir görünüm sağlamaktadır. Yüzüklerimizde çeşitli anlamlar veya tarihi sembollerle birlikte, farklı tasarımlar eşliğinde taşlı ve taşsız birçok model de bulunmaktadır.

Tasarımlarımızdaki taşsız olan gümüş yüzüklerde, simge ve motifler ön planda olmaktadır. Simge ve motif içeren gümüş yüzükler, sağlamış oldukları estetik görünümün yanı sıra bazı anlamlar da barındırmaktadır.
 

Kılıç Gümüş Erkek Yüzük

En çok tercih edilen simgelerin başında kılıç gelmektedir. Kılıçlı gümüş erkek yüzükleri neredeyse en çok sevilen model diyebiliriz. Ayrıca kılıç sembolünü taşlı yüzüklerde de görmek mümkündür. Hem inanış hem de savaş ve güç simgesi olduğundan dolayı sevildiğini söyleyebiliriz. Özellikle Hz. Ali ile ilişkilendirilen Zülfikar kılıcı, erkek yüzüklerinin vazgeçilmez motifi haline gelmiştir. Kılıçlı yüzük gücü temsil etmesi ve estetik bir görünüm sunması ile erkeklerin büyük beğenisine sahip olmuştur.


 

Kılıcın yanı sıra Türk bayrağı, Osmanlı Tuğrası, aslan, hançer, kartal, akrep ve miğfer gibi semboller de ön plana çıkmaktadır.
 

Kartal Gümüş Yüzük

Erkek gümüş yüzüklerinde sıkça görülen ve sevilen sembollerden birisi de şüphesiz ki kartal sembolüdür. Yeni sezon erkek yüzüklerimizde, farklı tasarımlarda kartal gümüş yüzükleri bulunmaktadır. Kartalın, mitolojilerde çoğunlukla koruyucu ruh ve adaletin simgesi olduğu görülür. Eski zamanlardaki hükümdarları ya da beyleri temsilen arma ve bayraklarda da sık sık bir güç unsuru olarak yerini almıştır. Asil ve saygın bir hayvan olarak bilinir. Ve daima yükseklerde uçması nedeniyle de sevilen bir sembol haline gelmiştir. Ayrıca sevilen ve dört büyüklerden olan BJK Takımı’nın da sembolüdür. Dolayısıyla Kartal gümüş yüzükleri, BJK tutkunları tarafından da oldukça ilgiyle karşılanıp, kullanılmaktadır.


 
 

En kaliteli ve en tarz kartal yüzük modelleri ve en uygun kartal yüzük fiyatları için web sitemize ve mağazamıza bekleriz.
 

Çift Başlı Kartal Gümüş Yüzük

Çift başlı kartal denildiğinde akla ilk Büyük Selçuklu Devleti geliyor. Selçuklular’ın bayrağında yer almış çift başlı kartal motifi eski Türk kültürünü yansıtan en güçlü simgelerden biri olarak biliniyor. Son zamanlarda tarihi dizi ve filmlerden sonra, çift başlı kartal yüzükler daha çok popüler hale gelmiştir. Dizilerde kullanılan semboller ve yüzükler gümüş madeniyle birlikte yeniden tasarlanmakta ve hayranlarına sunulmaktadır. Özellikle izleyici kitlesi geniş olan filmlerde kullanılan Çift başlı kartal gümüş yüzükler, son yıllarda büyük bir talep görmektedir. 

 

En kaliteli ve en tarz Çift başlı kartal yüzük modelleri ve en uygun çift başlı kartal yüzük fiyatları için web sitemize ve mağazamıza bekleriz.

Taşlı gümüş yüzüklerimizde ise simge ve  motifler geri planda kalırken, taş daha çok ön plana çıkmaktadır. Kullanılan doğal taşlar çeşitli tasarımlarla birlikte yüzüğü süslemektedir. Ve diğer yüzüklere nispeten, taşlı yüzükler biraz daha büyük boyuttadır. Gümüş yüzüklerimizle birlikte en çok kullanılan doğal taş, oniks taşıdır.
 

Osmanlı Tuğrası Gümüş Yüzük

Tuğra, padişahın ismi ve lakabı bulunan imzadır. Tuğra, hat sanatının bir kolu halinde yüzyıllar boyunca usta hattatlar eliyle yazılmıştır. Türkçe’de kelime olarak padişahın ismini ihtiva eden özel bir işaret, padişahın imzası gibi anlamlar ifade eder.

Günümüzde sanat değeri kazanan tuğra sembolü, erkek takılarında özel ve vazgeçilmez bir Osmanlı motiflerinden biri haline dönüşmüştür. Tuğra sembolünün zaten kendine has farklı bir tasarımı vardır. Tuğra gümüş yüzüklerini, doğal taşlarımız ve özenli gümüş işlemeciliğimiz ile birleştirince şıklığıyla alıcıların dikkatini çekmektedir. 

 

Oniks Taşlı Erkek Gümüş Yüzük


 

Oniks ya da topraklama taşı, bireylerin vücutlarındaki elektriğin atılmasına ve pozitif enerji birikimine yol açmaktadır. İnsanlar tarafından yüzlerce yıldır kullanılan taşlardan biri olan oniks, günümüzde de erkek yüzüklerinde en sık kullanılan taşlardan biridir. Siyah, mavi, kırmızı ve yeşil gibi çeşitleri bulunmaktadır. Zevke göre tercihleri değişmektedir. Erkek gümüş yüzüklerinde kullandığımız diğer doğal taşlar; akik, yemeni, firuze ve zirkon gibi doğal taşlardır.

Bu yazımızda sizlere en şık Erkek gümüş yüzükler hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...