450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

El Emeği Göz Nuru: Gümüş Trabzon Hasırı

Tarih: 18.11.2022 10:29
El Emeği Göz Nuru: Gümüş Trabzon Hasırı
El emeği göz nuru olan Gümüş Trabzon Hasırı Takılara sizler de sahip olmak ister misiniz?

Trabzon Hasırı Nedir?

Her zaman klasikleşmiş adı ve görüntüsü ile Trabzon Hasırı çoğu kişiler için vazgeçilmezdir. Bu yüzden de kadınlar özel davetlerde ya da gezilerde Trabzon hasırı kullanmayı severler. Trabzon hasırının tarihçesi ise oldukça eskiye dayanır. Trabzon hasırının tarihi 1900'lü yılların başına kadar gitmektedir. Daha çok Rus ihtilali sırasında Trabzon'a sığınan Kafkasların Trabzon şehrine getirmesi ile birlikte bir el sanatı olan hasır örme işi, sonrasında Trabzon kadınları tarafından yapılmaya başlanmıştır. Böylece Trabzon hasırı da Trabzon’da ünlenmiştir. Hasır incelendiğinde daha çok eski tarihlerdeki zırh örme tekniğine benzediğini görebilirsiniz. Bu durumdan da bu aksesuarın ne kadar eski olduğunu çıkarabiliriz. Bu yüzden de Trabzon hasırı oldukça pahalı ve değerli bir üründür. Eğer sizler de böyle bir emeğe sahip olmak istiyorsanız piyasadaki örneklerini inceleyerek işe koyulabilirsiniz. 
                   
          Ürünü online satın almak için linke tıklayabilirsiniz.
 

Hünerli Ellerden Çıkan Bir Sanat: Trabzon Hasırı

Trabzon Hasırı oldukça popüler ve pahalı olan bir aksesuardır. Çünkü el emeği oldukça yüksek bir aksesuar olarak bilinir. Bu durumda gerçek ve sahte takıları ayırt etmek çok önemlidir çünkü piyasada bu konuda oldukça fazla imitasyon bulunmaktadır. Buna göre aslında gerçek Trabzon örgüsü, kumaş gibi hareketli bir yapıya sahiptir. Sahte olan Trabzon hasırı ise daha çok makinede yapılmış gibidir; hakiki Trabzon hasırı ise taklitleri gibi sert ve hareketsiz durmaz. Diğer yandan baktığımızda gerçek Trabzon örgüsünde tokanın altındaki kilit haricindeki aksesuara hareket kazandırmak için menteşe sistemi kullanılmaz. Taklit ürünlerde kullanılır. Son olarak ise gerçek Trabzon hasırında her usta örücünün örgüsü kendine göre farklılık gösterir. Bu yüzden de bu ürünü alacağınız yer oldukça önemlidir. Aynı zamanda el emeği olduğu için Trabzon hasırı konusunda biraz daha hassas olmalısınız. Her gördüğünüz Trabzon hasırını almamalısınız. Bu konuda iyi bir araştırma yapmalı ve detayları ince elemelisiniz. 

         
                        Ürünü online satın almak için linke tıklayabilirsiniz.
 

Gümüşle Hayat Bulan Trabzon Hasırı Takılar

Gümüş oldukça geniş bir alan ve çoğu kişi içinde erişilebilir bir madde. Bu yüzden de kişiler gümüş takılara ilgilidir. Bu noktada kişiler için en çok tercih edilen şeylerden biri de Trabzon Hasırı Gümüş Bileklik ile Trabzon Hasırı Gümüş Kolye olmakta. Çünkü hem görüntüsü hem de el emeği ile oldukça değerli olan bu aksesuarlar, çoğu kişi için vazgeçilmezdir. Trabzon hasırı bileklik ve kolye genellikle özel günlerde tercih edilen bir aksesuar. Düğün, özel günler de bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak gümüş olan hasır takılar daha sade bir hava verdiği için gündelik hayatınızda da kıyafetlerinizle oldukça şık kombinler oluşturacaktır.  Genel olarak siyah, beyaz ya da koyu tonlardaki kıyafetlerinizle sizler de gümüş takılarınızı kombinleyebilirsiniz. Daha çok klasik ve modern görünümlerde gelenekselliği ile Trabzon hasırı bileklik ve kolye şıklığınıza şıklık katacaktır. Eğer sizler de sevdiklerinize özel günlerde takı hediye etmek isterseniz mutlaka Trabzon hasırı kolye ve bilekliklere bakmalısınız. Bu sayede sevdiklerinizin kendisini değerli hissetmesini sağlayabilirsiniz. 
                        
              Ürünü online satın almak için linke tıklayabilirsiniz.
 

Gümüş Trabzon Hasırı Fiyatları Nedir?

Gümüş Trabzon Hasırı Fiyatları oldukça değişkendir. Bu konuda güvenilir yerlerden alışveriş yapmak da önemlidir. Bu konuda uzman yardımcınız İpek Silver olmaktadır. İpek Silver’daki takı modelleri oldukça modern ve aynı zamanda geleneksel çizgiler taşır. Bu sayede her tarza uygun takıları rahatlıkla bulabilirsiniz. İpek Silver kaliteden, ince işçilikten yana oldukça hassas ve önem veren bir markadır. Bu yüzden de Trabzon hasır konusunda da oldukça değerli ürünlere sahiptir. Sizler de İpek Silver sayesinde oldukça şık ve uygun fiyatlı gümüş Trabzon hasırı satın alabilir ve kendinizi mutlu edebilirsiniz. Eğer kendinize değil de sevdiklerinize hediye etmek isterseniz de gümüş Trabzon hasırı konusunda İpek Silver’ı tercih edebilirsiniz. İpek Silver sayesinde hiçbir sorun yaşamadan sevdiklerinizin yanında olabilirsiniz. 

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...