450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Dikkat Çeken Gümüş Set Modelleri

Tarih: 29.09.2022 14:41
Dikkat Çeken Gümüş Set Modelleri
Günümüzde daha modern yöntemler ile imal edilen gümüş takı setlerine İpek Silver farkıyla daha yakından bakıyoruz.

Takılar, zarif görünmek için insanların çok eski çağlardan beri tercih ettikleri aksesuarlar arasında yer almaktadır. Tarihin belirli dönemlerinde yaygın hale gelen metallerden ya da farklı malzemelerden imal edilen takılar, günümüzde en çok altın ve gümüşten üretilmektedir. Özellikle estetik ve parlak bir görünüme sahip olmasıyla, fiyatlarının daha uygun olması gümüş takıları ön plana çıkarmaktadır. Gümüş kullanılarak kolye, bileklik, küpe ve yüzük gibi takılar imal edilmektedir. Bu takılar tek satılabildikleri gibi, set halinde de bulunmaktadır. Ayrıca farklı renklerdeki değerli taşlarla yapılan süslemeler ile gümüş set modelleri daha estetik bir görünüme kavuşturulmaktadır.

Alınacak gümüş takı setinin uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için, set satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında sette kullanılan gümüşün kalitesi gelmektedir. Takı üretimi için en kaliteli gümüş ayarı 925’tir. Bu kalitenin altındaki gümüşlerde zaman içerisinde kararma ya da solma meydana gelmesi muhtemeldir. Ayrıca set alınacak mağazanın güvenilir olmasına da özen gösterilmelidir. Özellikle online takı mağazalarından alışveriş yaparken bu hususa daha fazla dikkat edilmelidir. Gümüş takı modelleri ile alakalı dikkat edilmesi gereken son nokta da doğru kullanımdır. Takıların kimyasallarla ya da güneş ışığıyla fazla temasta kalmamasına ve suda kullanılmamasına hassasiyet gösterilmelidir. Bu şartlar altında gümüş takı setlerinin ömür boyu kalıcı olması mümkündür.

Pırlanta Montürlü Gümüş Set Modelleri

Gümüş takı setlerinin görünümlerini daha estetik hale getirmek için çok çeşitli yöntemlere başvurulmaktadır. Montür kullanımı da bu yöntemlerden biridir. İçerisine çeşitli taşların yerleştirdiği çerçeveler olan montürler, setlerdeki durağan görünümün kalkmasını sağlamaktadır. Pırlanta montür set bu doğrultuda en çok imal edilen modeller arasındadır. Ancak bu setlerin adından dolayı, pırlanta kullanıldığı gibi bir yanılgıya da sıklıkla düşülmektedir. Oysa montürün biçimi dolayısıyla bu isimle anılmaktadır.

Zirkon Taşlı Gümüş Set Modelleri

Zirkon taşı, gümüş takı setlerinde ve tekli gümüş takılarda en sık yer alan taşlardan biridir. Daha çok kırmızı, mavi ve şeffaf renkleri kullanılan bu taş; uyku düzeninin sağlanması, sindirim sisteminin düzenlenmesi ve kilo almak isteyenler için iştah açıcı olması gibi pek çok özelliğe sahiptir. Ayrıca bireylerde duygusal dengenin tesis edilmesine ve pozitif enerjinin artmasına da katkı sağlamaktadır. Tüm bu özelliklerinin ötesinde göz alıcı görünümüyle de zirkon taşı ön plana çıkmaktadır. Zirkon taşlı set hem özel günlerde hediye etmek için hem de normal kullanım için uygundur.

Gümüş Elmas Montürlü Set Modelleri

Elmas montür set de montürlü setler arasında en çok tercih edilen modellerdendir. Elmas çerçeve içerisine farklı taşların yerleştirilmesiyle elde edilen bu set, montürlerin daha geniş olması dolayısıyla daha göz alıcıdır. Gümüş montürlü setler daha çok annelere ya da orta ve ileri yaşlardaki kadınlara hediye olarak tercih edilmektedir. Genç kadınlar ise daha küçük ve zarif parçalardan etkilenmektedir.

Gül Gümüş Set Modelleri

Gümüş takı modellerinde taşların yanı sıra sembollerden de yararlanılmaktadır. Semboller bakımından oldukça zengin olan Anadolu kültürü, bu sembollerin takılar üzerinde yer almasıyla yaşatılmaya devam etmektedir. Gül hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde kolyelerde en sık kullanılan sembollerden biridir. Aşkın, sevginin ve mutluluğun ifadesi olarak kabul edilen gül, gümüş takı setleri üzerinde farklı renklerde yer alabilmektedir. Kırmızı ve pembe bu renklerin en çok görülenleridir. Gül gümüş set genç kadınların en memnun kaldıkları hediyelerdendir.

Yaşam Çiçeği Gümüş Set Modelleri

Yaşam çiçeği hem Türk kültüründe hem de farklı ulusların kültürlerinde çok eski çağlardan beri görülen bir semboldür. Doğadan ilham alan bu sembol bolluk ve bereketin yanı sıra, Tanrı’nın sonsuz kudreti ile evrenin kusursuzluğunu da ifade etmektedir. Değişik zamanlarda farklı anlamların da yüklenmiş olduğu bu sembol mezar taşlarında, medreselerin ve büyük mimari yapıların girişlerinde ve daha pek çok yerde görülebilmektedir. Bu sembolün takılarda kullanımı da eski dönemlere dayanmaktadır. Günümüzde de modern yöntemler ile imal edilen gümüş takı setlerinde bu sembole yer verilmektedir. Özellikle gümüş kolye setlerinde, yaşam çiçeğinin vazgeçilmez bir yeri vardır. Yaşam çiçeği kolyeler de genellikle sarı ya da beyaz renkte mevcuttur.

Bu yazımızda sizlere gümüş set modelleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...