450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Çok Sevilen Yaşam Çiçeği Kolye Modelleri

Tarih: 28.09.2022 16:11
Çok Sevilen Yaşam Çiçeği Kolye Modelleri
Bu yazımızda, evrenin en önemli değerlerini ve kalıplarını barındırdığına inanılan yaşam çiçeği sembolünün gümüş kolyelerle buluşmasına şahitlik ediyoruz.

Yaşam Çiçeğinin Sırrı Nedir?

Yaşam çiçeği kolyeleri tanıtmadan önce yaşam çiçeğini daha detaylı anlatmak isteriz. Yaşam çiçeği, iç içe geçmiş eşit alana sahip çok sayıda daire ve dışında bir büyük daireden oluşan geometrik bir semboldür. Dairelerin oluşturduğu desen, çiçeklerin mükemmel ve simetrik görüntülerini oluşturur. Yaşam çiçeği büyüleyici ve eski bir semboldür. Bu sembol eski el yazmaları tapınaklarda, sinae dünyanın çeşitli yerlerindeki birçok kültürde büyük önem taşımaktadır. Ancak çok eski bir tarihe sahip olmasına rağmen 1990’larda yaşam çiçeği adını almıştır.

Yaşam çiçeğinin bilinen en eski tasvirleri Mısır’daki Osiris Tapınağı’nda bulunmuştur ve en az 6000 yıl öncesine dayanmaktadır. Yapılan son araştırmalarda bunların MÖ 535’ten önce yapılmış olamayacağı sonucuna varılmıştır. Evrenin en önemli ve kutsal kalıplarını barındırdığı söylenen yaşam çiçeği sembolünün içinde gizli bir sembol olduğuna inanılmaktadır.

Yaşam Çiçeğinin Anlamı

Yaşam çiçeği sembolü, 19 eşit oranda örtüşen daire içeren iki boyutlu bir çizimdir. Bu sembol, varlığımızı, dünyadaki yaşamı ve evrenin oluşumunu, yani kısaca tüm yaratılış döngüsünü temsil etmektedir. Ayrıca tüm yaşamın tek bir kaynaktan geldiğini betimler. Evrenin en önemli ve kutsal kalıplarını barındırdığı söylenen yaşam çiçeği sembolünün içinde gizli bir sembol olduğuna inanılmaktadır. Bu sembolde atomlardan gezegenlere kadar tüm yaşam için bir tür plan olduğu düşünülmektedir.

Yaşam çiçeğinin üzerinde bulunan geometrik şekiller ve desenler, evrendeki tüm canlıları ve evreni oluşturan oranların çıkış noktasını ifade eder. Yaşam çiçeğinin içerisinde bulunan ilk 7 çember dünyanın 7 günde oluştuğunu simgelemektedir. Kötü enerjiyi kişiden uzak tutup, enerjik bir ruh haline sahip olmasını sağlar.

Yaşam Çiçeği Sembolü Nerelerde Kullanılır?

Yaşam çiçeği sembolü gerek şekli gerekse anlamı ile ön plana çıkıp, popüler olduğu için onu her yerde görmek mümkündür. Eşsiz şekli ile kadın takılarında çoktan yerini almış durumdadır. İpek Silver olarak kadın ve erkek takılarında yaşam çiçeği sembolüne yer verdik. Yaşam çiçeğini kolye, bileklik ve küpe şeklinde görmek mümkündür. Yaşam çiçeği takı modellerini daha detaylı incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yaşam Çiçeği Kolye

Son zamanlarda da yaşam çiçeği kolye sevenlerin sayısı çoğaldı. Gerek özel tasarımı, gerekse anlamı ile çok tercih edilen bir hediye haline geldi. Yaşam çiçeği kolyenin bu kadar talep görmesinin bir diğer nedeni de tabi ki güzel duruşudur. 

Yaşam çiçeği sırrı ve yaşam çiçeği anlamı o kadar etkileyicidir ki bu çiçeğin sembol olarak kullanıldığı takılar, özellikle yaşam çiçeği kolye kadınların dikkatini her zaman çekmiştir. Siz de farklı kültürlerde kutsal sayılan yaşam çiçeğini, gümüş yaşam çiçeği kolyesi sayesinde sevdiklerinize armağan edebilir ya da kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Bu yılın en çok tercih edilen favori kolyelerinden biri olan bu şık yaşam çiçeği kolye; doğum günü hediyesi, sevgililer günü veya özel günlerde tercih edilebilecek mükemmel bir seçenektir.

Kolyeler, estetik değerlerinin yanı sıra taşımış oldukları anlam ile de önemlidir. Kolyeler, özel günler denince ilk akla gelen hediyedir. Karşı tarafın kendini değerli hissetmesi istenildiği durumlarda, hediyelik olarak en çok tercih edilen ürünlerdir. Özellikle kadınlara alınan hediyeler içerisinde kolyelerin ayrıcalıklı bir yeri bulunmaktadır. Gümüşten imal edilen kolye modellerinin seçimi yapılırken, özenli davranmak gereklidir. Çünkü hediye alınacak kişiyle kolyenin uyumlu olması önemli bir husustur. Gümüş kolye modellerinin de hediye tercihlerinde zirveyi bırakmadığı da yadsınamaz bir konudur.

Alınacak kolyenin uzun süre kullanılabilmesi için, kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. 925 ayar gümüş kolyeler, en kaliteli kolyeler arasındadır. Uygun şartlar altında kullanıldığında kararma yapmazlar. İpek Silver olarak ürünlerimizi üretirken 925 gümüş kullanmaktayız. Güvenle alışveriş yapıp, uzun süre kullanabilirsiniz.

Yaşam Çiçeği Kolye Modelleri

 
 
 
Bu güzel kolye yaşam ile beraber sonsuzluğunu ifade eder. Düzenli bir şekilde dizilmiş çember detayları ile sonsuzluğun gücünü temsil eder. Yaşam çiçeği kolyesi yaşamın mucizeleri ile beraber manevi olarak kutsallığı içinde barındırır. Farklı bir enerjisi vardır. Bu enerjisini insanlar üzerine de yansıtan yaşam çiçeği kolyesinin birçok faydaları da bulunuyor. Yaşam çiçeği faydaları arasından ilk olarak enerjisinden bahsedebiliriz. Enerjisi sayesinde hayatta yeniliklere karşı yolunuzu bulmanıza yardımcı olur. İnsanların kendi özü ile uyuşmasını sağlar. Aynı zamanda çok güçlü sonsuzluk enerjisi vardır. Hem maddi anlamda hem de manevi anlamda insanı güçlendirir. Yaşam enerjisi ile beraber gün içerisinde insanı ruhsal olarak çok etkiler. Ruhu yaşam sevinci ile doldurarak resmen besler. Yaşam çiçeği kolyesini üzerinde taşıyan insanlar negatif enerjiden kurtulup, aynı zamanda o kişinin sezgileri güçlendiğine inanılır.

 
 

En çok tercih edilen 925 ayar gümüş kolye modellerinden birisi de yaşam çiçeği gümüş kolyelerdir. Ayrıca yaşam çiçeği kolyeler, kadınlar tarafından büyük ölçüde beğeni görmektedir. Yaşam çiçeği kolyeler zarif ve şık tasarımlarıyla birlikte daha çok tercih edilir hale gelmiştir. En çok satan yaşam çiçeği gümüş kolye modellerine web sitemizden bakıp, mutlaka size uygun ve beğeneceğiniz bir ürün bulabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gibi kendinizin de kullanabileceği her zevke uygun kolye çeşitlerinde bulunmaktadır.Farklı anlamı ve şık tasarımıyla sevilen yaşam çiçeği kolye, çeşitli farklı tasarım ve renkler ile karşımıza çıkmaktadır. En çok satan yaşam çiçeği gümüş kolye modellerine web sitemizde göz gezdirebilirsiniz. Mutlaka size uygun ve beğeneceğiniz bir ürün bulabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gibi kendinizin de kullanabileceği her zevke uygun kolye çeşitlerinde bulunmaktadır.

Bu yazımızda sizlere yaşam çiçeğinin hikayesini ve anlamını anlatırken, yaşam çiçeği kolye modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Sizin için özel olan günlerde ve değer verdiğiniz kişilere hediye alırken hediye konusunda kafanızın karıştığını biliyoruz. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.

İpek Silver şıklığı sizinle olsun!

İlgili Ürünler
Yükleniyor...