450 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

Boynunuzda Çok Şık Duracak 5 Kolye Modeli

Tarih: 29.09.2022 14:40
Boynunuzda Çok Şık Duracak 5 Kolye Modeli
İpek Silver'da en çok satılan Gümüş kolyelerde damla, yonca, kar tanesi ve kalp gibi sembollerin yer aldığını görebiliyoruz. Detaylar yazımızda...

Daha estetik bir görünüme sahip olabilmek için takılan kolyeler, insanlar tarafından aynı amaçla çok eski çağlardan beri kullanılan aksesuarlar arasındadır. Her dönemde farklı metallerden ya da malzemelerden imal edilen kolyeler, günümüzde en çok gümüş ve altın kullanılarak üretilmektedir. Daha uygun fiyatlı olması ve parlak görünmesi nedeniyle gümüş kolyelere olan talep daha yüksektir. Gümüş kolye modellerinin daha zarif bir görünüm kazanması için farklı değerli taşlardan da yararlanılmaktadır. Kolyelerin değerli olması ve uzun yıllar boyunca saklanabilecek nitelikte olması, onların vazgeçilmez hediyelik eşyalar arasında yer almasını sağlamıştır.

Gümüş kolye modelleri satın alırken, gözden kaçırılmaması gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunlar alınacak kolyenin uzun ömürlü olması açısından önem taşımaktadır. Öncelikle gümüş kolyenin, kaç ayar gümüşten üretildiğine dikkat edilmelidir. Takı üretiminde kullanılan gümüşlerin en kalitelisi 925 ayar gümüştür. Daha alt ayarda olan gümüşler, olumsuz şartlar altında kısa sürede kararma yaşayabilmektedir. Ayrıca kolye alınacak mağazanın güvenilir olması da önemlidir. Gümüş kolyelerin taklitleri kolaylıkla yapılabilmekte ve bunlar gerçek gümüş olarak satışa sunulabilmektedir. Özellikle internet üzerinden kolye alışverişi yaparken bu durum gözden kaçırılmamalıdır.

Kişiye Özel Harfli Gümüş Kolyeler

Geleneksel ya da modern sembollerin yanı sıra kişiye özel gümüş kolye tasarımları da mevcuttur. Kolyenin hediye edileceği kişinin sevdiği özel bir sembol, onun adı ya da adının baş harfi kullanılarak imal edilen kolye modeller bulunmaktadır. Kişiye özel kolye tasarımı daha fazla işçilik gerektirdiği için kimi zaman pahalı olabilmektedir. Ancak özel olarak hazırlanan hediyelerin yaratacağı mutluluk daha büyüktür. Ayrıca bu kolyelerde her iki sevgilinin isimlerinin baş harflerinin kullanılması da sıkça görülen bir durumdur.

Gümüş Damla Kolye Modelleri

Damla gümüş kolye modelleri, zarif olması ve taşıdığı anlam dolayısıyla kadınlar tarafından en çok tercih edilen kolye modelleri arasındadır. Damla kolye, bir kalbin iki yarısından birini temsil etmektedir. Aynı zamanda bu sembol yürek damlası olarak da adlandırılmaktadır. Bir kadına hediye olarak damla kolye verilmesi, veren kişinin yüreğini ona sunması anlamı taşımaktadır. Ayrıca damla kolye güç ve korkusuzluk gibi anlamlara da gelmektedir.

Yonca Desenli Gümüş Kolyeler

Gümüş kolye bayan modelleri üretilirken, sembollerden ve figürlerden de yaygın olarak yararlanılmaktadır. Her biri farklı anlamlar taşıyan semboller, kolye hediye alınacak kişilere bir mesaj anlamı da taşımaktadır. Dört yapraklı yonca, gümüş kolyelerde en sık rastlanan sembollerden biridir. Hem Türk kültüründe hem de diğer kültürlerde eski çağlardan beri kullanılan bir sembol olan dört yapraklı yonca, şansı temsil etmektedir. Genellikle sevgiliye ya da eşe hediye olarak alınan bu Yonca kolyeler, şans dileme anlamı taşımaktadır. Dört yapraklı yonca kolyelerde en yaygın görülen renk ise yeşildir.

Kar Tanesi Desenli Gümüş Kolyeler

Dört yapraklı yonca gibi, kolyelerde sıkça rastlanan sembollerden biri de kar tanesidir. Kar tanesinin taşımış olduğu anlamlar oldukça fazladır. Bunların başında, kolyenin hediye verildiği kişinin tek ve eşsiz olduğu anlamı gelmektedir. Zira yeryüzüne düşen her kar tanesi eşsizdir. Tıpkı insanların parmak izleri gibi, kar tanelerinin de izleri bulunmaktadır. Ve dünyadaki yaşam boyunca bir kez düşen kar tanesi ile benzer olan ikinci bir kar tanesi mevcut değildir. Kar tanesi gümüş kolye modeller ile bu anlam aktarılmaya çalışılmaktadır. Bununla birlikte kar tanesinin saflığı ve temizliği temsil ettiği de unutulmamalıdır.

Kalpli Gümüş Kolyeler

Aşkın ve sevginin sembolü olan kap de gümüş kolye modellerinde sıkça görülmektedir. Özellikle sevgililer gününde, doğum gününde ve yıl dönümlerinde hediye etmek için kalpli kolyeler uygundur. Bir kişiye kalpli kolye hediye etmenin de taşımış olduğu bir anlam bulunmaktadır. Veren kişinin kalbinin ve sevgisinin ona ait olduğu mesajını iletmek için kalpli kolyeler tercih edilmektedir. Ayrıca kalpli kolyeler, kadınlar tarafından büyük ölçüde beğeni görmektedir.

Bahsedilen motifler, gümüş kolyelerin yanı sıra altın kolyelerde de kullanılmaktadır. En çok satılan altın kolyeler arasında damla, yonca, kar tanesi ve kalp gibi sembollerin yer aldığını görmek mümkündür. Altın kolyeler, maddi açıdan daha yüksek değere sahip olduğu için, daha özel günlerde tercih edilmektedir.

Bu yazımızda sizlere şık ve moda olan kolye modelleri hakkında bilgiler verirken, modellerimizi özellikleriyle birlikte daha detaylı olarak tanıtma imkanı bulduk. Her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İpek Silver ailesi olarak, her zevke ayrı olarak hitap eden, şık ve kaliteli modellerimizle birlikte her zaman müşteri memnuniyetini önemseyen bir marka olduk. Bu şekilde de yolumuza devam etmekteyiz. Her özel anınızda yanınızda olmaktan ve sizleri mutlu etmekten memnuniyet duyarız.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...