925 Ayar Gümüş Üç Hilal İşlemeli Erzurum Oltu Taşı Tesbih Hakkında

925 Ayar Gümüş Üç Hilal İşlemeli Erzurum Oltu Taşı Tesbih Ürün Açıklaması Ürün Detayları ·ÜRÜNÜN YAPIMINDA KULLANILAN ANA MADDE : OLTU·TANE ŞEKLİ : ARPA KESİM·TANE BOYU : 8 MM·TANE ENİ : 8 MM·İMAMEYE KADAR UZUNLUK (İMAME DAHİL) : 18 CM·PÜSKÜL UZUNLUĞU : 7 CM·TOPLAM UZUNLUK : 25 CM·TEKLİ ÇEKİM : EVET·ÇİFTLİ ÇEKİM : EVET·SALLAMAK İÇİN UYGUN MUDUR? : EVET·GÜNLÜK KULLANIM UYGUN MU? : EVET·KOLEKSİYONLUK MU? : EVET·İMAME MADDESİ : OLTU·İMAME DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ? : EVET (FİYAT İÇİN BİLGİ ALINIZ)·İMAMEYE GÜMÜŞ İLE İSİM YAZILABİLİR Mİ? : HAYIR·PÜSKÜL MADDESİ : 925 AYAR GÜMÜŞ·PÜSKÜL DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ? : HAYIR·PÜSKÜL UCU DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ? : EVET·PÜSKÜL UCUNA HARF TAKILABİLİR Mİ? : HAYIR·TANE SÜSLEMESİNDE (KULLANILAN MADDE (İŞLEMELER) : 925 AYAR GÜMÜŞ·TANENİN DİZİLDİĞİ MALZEME : STANDART TESBİH İPİ·HAZIRLANMA SÜRESİ (KARGO TESLİMAT SÜRESİ HARİÇ) : 4 - 9 İŞ GÜNÜ      OLTU TAŞI NEDİR?Erzurum’un bir ilçesi olan Oltu'da çıkarılan Oltu Taşı aynı zamanda el sanatı olarak Oltu Taşı işlemeceliği yapılmaktadır. Erzurum’un oltu ilçesinde çıkarılan bu maden çok kıymetli bir madenimizdir. Rezervler sadece oltu ve çevresinde bulunmaktadır. 3213 sayılı Maden Kanunu'nda tescilli yer almakta olup çıkarılması oldukça güç, rezervleri çok düşük fakat işlenmesi oldukça pratiktir. Erzurum ve Oltu çevresinde halkın birçoğunun bu el sanatını devam ettirerek hem sürekli yenilenen ürün yelpazesi oluşturmakta ve ciddi bir gelir kapısı oluşturmaktadır. Günümüzde birçok alanda kullanılan oltu taşı, Özellikle tesbih, ustalarının gözdelerinden olup tesbih yapımında bir tesbih modeline alt yapı oluşturmaktadır. Oltu taşı ile gümüş, altın vb.. madenlerin buluşmasıyla ortaya çıkan bin bir çeşit model tesbih sever ve koleksiyonerlerin gözdesi olmakta ve rezervleri gittikçe azalan bu madenin kıymetini artırmaktadırlar.      Oltu Taşının Faydaları ve Özellikleri ·Yer altından çıktığında yumuşak, hava ile temas ettiğinde sertleşir·İşlenmesi kolaydır ve işlendikçe sertleşir.·Kullandıkça parlar.·Rengi genellikle siyah, bazen de kahverengidir.·Alevli olarak yanar.·Sürtünme ile oluşan elektriklenmeden dolayı hafif cisimleri çeker.
TESLİMAT
 
Sipariş edilen hazır ürünler ürün bilgi sayfasında aksi belirtilmiyorsa 3 iş günü içinde İstanbul’dan kargoya verilir.

Müşterinin verdiği teslimat adresine bağlı olarak kargoya çıktığı andan itibaren 3 iş günü içinde teslimi yapılır.

Siparişiniz, belirttiğiniz tercihler doğrultusunda 48 saat içerisinde hazırlanır ve kargoya teslim edilir. (Özel üretim ve el işçiliği ürünler için lütfen Müşteri Temsilcimiz ile görüşünüz.)

Ölçüye göre sipariş veriliyor veya kişiye özel değişiklikler isteniyorsa ürünün hazırlanma süresi uzar.

Bu durumda tahmini teslimat süresi sipariş öncesinde teyit edilmelidir.

Siparişiniz; anlaşmalı kargo firmamız ile teslim edilir. ipeksilver.com, gerek gördüğünde kargo firmasını değiştirme hakkını saklı tutar.

Kargo firmasına teslim edilen siparişlerin,1-3 iş günü içerisinde (kargo firmasının teslimat yapmadığı günler dışında) tarafınıza ulaşması beklenir.
Benzer Ürünler
Yükleniyor...